Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dbać o obuwie, by się nie zniszczyło?

2020-08-28
Jak dbać o obuwie, by się nie zniszczyło?

Kupując obuwie, każdy ma nadzieję, że nowa para butów będzie służyć przez kolejnych kilka lat, a przez ten czas z pewnością nie zmieni swojej jakości i wyglądu. Jednak codzienne użytkowanie, a nawet przechowywanie obuwia w nieodpowiednich warunkach może przyczynić się do jego uszkodzenia. Warto więc dowiedzieć się, jak czyścić obuwie, by się nie zniszczyło. Podajemy kilka sposobów na skuteczną i prostą pielęgnację, która zadba o to, by obuwie mogło służyć przez wiele sezonów. Zapoznaj się z poniższymi poradami i przekonaj się, że dbanie o buty nie jest trudne, a naprawdę się opłaca.

Jak przechowywać obuwie, by nie zniszczyć fasonu i materiału?

Koniec sezonu wcale nie oznacza, że obuwie można schować do szafy i o nim zapomnieć. Niestety wiele osób nie ma pojęcia, jak prawidłowo przechowywać obuwie, by nie doszło do zniszczenia fasonu, a także do uszkodzenia materiału. Zanim schowasz obuwie do szafy na cały sezon, koniecznie zadbaj o to, by jego podeszwa oraz cała powierzchnia były dokładnie oczyszczone z wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Warto sięgnąć po preparaty do konserwacji obuwia, które można znaleźć w naszym sklepie internetowym twojeobuwie.pl w atrakcyjnej cenie. Dzięki dokładnej i regularnej konserwacji obuwie będzie odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Trzeba również pamiętać, że błędne jest przechowywanie butów na dnie szafy. Najlepiej, by w garderobie znajdowała się szafa na buty, gdzie każda para będzie miała swoje określone miejsce na półce lub pudełku. Nie można stawiać butów na sobie, ponieważ pojawić się mogą odgniecenia, przez co fason ulegnie zmianie. Lepiej stawiać buty obok siebie i zadbać o to, by każda para miała swoją przestrzeń. Ważne są warunki w jakich przechowywane są buty. Pomieszczenie, w którym są one umieszczone powinno być wentylowane, należy zadbać o utrzymanie odpowiedniej wilgotności, a co więcej o optymalną temperaturę powietrza.

Sposoby na czyszczenie butów domowymi sposobami

Czyszczenie obuwia z bieżących zabrudzeń jest niezbędne do tego, by jego powierzchnia utrzymana była w nienagannym stanie. Lepiej usuwać zabrudzenia od razu po tym, jak się pojawią na materiale, ponieważ ich usunięcie będzie łatwiejsze. Pojawia się jednak pytanie, jak myć obuwie i jakich detergentów do tego używać. Na początku należy usunąć nadmiar brudu szczoteczką lub ściereczką. Jednak trzeba wybierać akcesoria o miękkim włosiu, by mieć pewność, że powierzchnia obuwia nie zostanie zarysowana. Następnie trzeba przygotować naczynie z ciepłą wodą. Dodać można do niej detergenty do prania odzieży. Miękką ściereczką przebywaj powierzchnie obuwia wodą z kosmetykiem czyszczącym. Kolejnym etapem jest suszenie obuwia. Nadmiar wody należy usunąć przy pomocy suchej gąbki, a następnie ustawić w ogrzewanym pomieszczeniu. Ważne jest jednak, by nie stawiać butów w miejscu nasłonecznionym, ponieważ mokry materiał może wyblaknąć.

Jak czyścić buty ze skóry licowej?

Obuwie skórzane to ponadczasowy element garderoby, który każdy chce mieć w swoim domu. Ich wygląd i jakość mogą nie zmienić się przez wiele lat, jednak należy zadbać o ich prawidłową pielęgnację. Pierwszym zadaniem, jest usunięcie brudu z podeszwy. Do tego zadania najlepiej nadaje się szczotka, koniecznie o miękkim włosiu. Kolejnym etapem jest przetarcie zewnętrznej części butów miękką i lekko zwilżoną ściereczką. Jeśli jednak na butach widoczne jest uporczywe zabrudzenie, które nie chce zejść, to doskonałym preparatem, który pomaga usunąć nawet problematyczne zabrudzenia, jest szare mydło. Dzięki niemu buty będą czyste i zadbane. Dodatkowo nie można zapomnieć o regularnym nawilżaniu butów ze skóry. Idealnie nadaje się do tego gliceryna, wazelina lub olejki naturalne roślinne. Nawilżą skórę, zapobiegną pojawieniu się pęknięć, a co więcej sprawią, że obuwie będzie wyglądać, jak nowe. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego, gdzie dostępne są buty skórzane marki Sixth Sens.

Jak czyścić obuwie zamszowe?

Do zachowania obuwia zamszowego w nienagannym stanie konieczne jest pamiętanie o regularnym szczotkowaniu. Do tego należy wybrać szczotkę z miękkim włosiem lub akcesoria przeznaczone do tego rodzaju materiału. Do czyszczenia zamszu zaleca się stosowanie gumowej lub krepowej szczotki. Do usunięcia zabrudzeń warto stosować pianę z mydła do mycia rąk. Jednak w przypadku uporczywych zabrudzeń konieczne będzie zastosowanie pary wodnej. Regularne czyszczenie butów zamszowych sprawia, że stosowanie tego ostatniego sposobu do pielęgnacji nie będzie konieczne. Świeże zabrudzenia nie wgryzają się tak mocno w materiał, dzięki czemu można je bez trudu usunąć przy pomocy mydła i wody.  Zamszowe obuwie jest niezwykle eleganckie i szykowne. Doskonale prezentuje się w zestawieniu eleganckich stylizacji na specjalne okazje, a także do ubrania przygotowanego do pracy biurowej. Warto więc mieć je w swojej garderobie, a także wiedzieć jak o nie dbać, by mieć pewność, że nie dojdzie do jego zniszczenia, nawet po wielu sezonach. W ofercie naszego sklepu dostępne są zamszowe czółenka dla kobiet od producenta Abloom cieszącego się uznaniem kobiet w każdym wieku.

Jak czyścić gumowe obuwie?

Gumowe klapki lub kalosze to obuwie, które z łatwością można utrzymać w doskonałej kondycji, Guma jest materiałem łatwym w pielęgnacji. Do czyszczenia butów z tego materiału najlepiej stosować ściereczkę nawilżoną wodą. Delikatnymi ruchami należy przetrzeć nią całą powierzchnię obuwia. Jeśli na powierzchni buta pojawiają się trudne i uporczywe zabrudzenia, to najlepiej wykorzystać wodę do mycia nauczyć lub płyn do mycia rąk. Jedyną wadą tego rodzaju butów, jest to, że na ich zewnętrznej stronie pojawić się mogą zarysowania, które wyglądają nieestetycznie. Jednak można je bez trudu usunąć wykorzystując do tego zwykłą gumkę do ścierania ołówka. Szukając wysokiej jakości butów gumowych, warto zapoznać się z ofertą marki Lano, w której można znaleźć gumowe klapki na basen.

Czyszczenie butów – o czym nie możesz zapomnieć?

Pamiętaj, by podczas mycia obuwia postępować zgodnie z zaleceniami producenta, które znajdują się na metce. Stosuj preparaty i sposoby czyszczenia, które są odpowiednie dla danego rodzaju obuwia i materiału, z którego jest ono wykonane. Ryzy na butach lakierowanych można usuwać przy pomocy gumki do ścierania. Błędem wielu osób jest pranie butów w pralce – jeśli chcesz, by Twoje buty służyły Ci wiele lat, to unikaj tego, ponieważ wysoka temperatura, a także wirowanie może przyczynić się do trwałego zniszczenia.

Gdy obuwie nie jest użytkowanie, to należy przechowywać je na półce w szafie lub w pudełku. Dbaj o to, by obuwie zimowe było dokładnie oczyszczone, by na jego powierzchni nie znajdowała się sól. Obuwie na zimę można oczyszczać specjalnymi preparatami, które chronią przed negatywnym działaniem soli sypanej na chodniki i ulice. Staraj się regularnie czyścić wkładki, ponieważ mogą one wydawać z siebie nieprzyjemny zapach. Do uniknięcia tego problemu warto wietrzyć obuwie, ponieważ świeże i zimne powietrze przyczyni się do zabicia bakterii odpowiedzialnych za brzydki zapach.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

pixel