Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maseczki ochronne - dlaczego warto je mieć?

2020-11-06
Maseczki ochronne - dlaczego warto je mieć?

Kilka miesięcy temu w Polsce wniesiony został nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Najlepszym na to sposobem jest maseczka, która pozwala na dokładne osłonięcie twarzy. Wiele osób jednak zastanawia się, czy zasłanianie twarzy maseczką, jest naprawdę konieczne? Od wielu miesięcy na ten temat pojawia się wiele pytań, a jest to bardzo kontrowersyjny temat. Specjaliści sądzą, że zakrywanie nosa i ust jest w stanie zmniejszyć ryzyko i spowolnić rozprzestrzenianie się koronawurisa. Przeciwnicy sądzą, że oddychanie tym samym powietrzem przez kilka godzin może być niebezpieczne dla zdrowia – jaka jest prawda? Przekonaj się razem z nami!

Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tej zasady powinni mieć przy sobie maseczkę ochronną, ponieważ jej noszenie obecnie jest zalecane przez służby państwa. Wiele osób zastanawia się, jakie maseczki najlepiej wybrać? W ofercie naszego sklepu internetowego twojeobuwie.pl znajdują się maseczki ochronne, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są odpowiednie dla każdego, nawet dla osób o bardzo wrażliwej i delikatnej skórze. Mamy w ofercie przeróżne wzory i kolory, dzięki czemu każdy może wybrać dla siebie maseczkę, która najbardziej mu odpowiada i dopasowuje się do stylizacji znajdujących się w garderobie. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się, jakie są najważniejsze powody, dla których warto nosić maseczkę!

Maseczki ochronne sprawiają, że rzadziej dotykamy twarz!

Jeszcze kilka miesięcy temu wielu specjalistów podkreślało, jak ważne w czasie pandemii jest powstrzymywanie się od dotykania twarzy, szczególnie w miejscach publicznych. Wiele badań wykazuje, że człowiek jest w stanie dotykać swojej twarzy nawet kilkadziesiąt razy w ciągu jednej godziny. Przez to w pobliże ust i nosa przenoszone są bakterie i wirusy, a to znacząco zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Koronawirus również może zostać przeniesiony z dowolnego przedmiotu na twarz, a przez to dojdzie do zakażenia. Ważne jest więc noszenie maseczki, ponieważ chroni ona twarz przed dotykiem.

Każdego dnia tysiące osób dotyka klamek, koszyków, a także produktów spożywczych, które dostępne są dla każdego. Przez to na nasze dłonie bardzo szybko przenoszą się bakterie i wirusy. A wystarczy dotknąć twarzy, potrzeć się o nos lub podrapać w brodę, a wirusy przenoszą się do naszego organizmu. Mając maseczkę ochronną zmniejsza się ryzyko przeniesienia wirusa w okolice dróg oddechowych. Dzięki temu, że zmniejsza się ryzyko dotykania twarzy, niweluje się ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów. Noszenie maseczki więc ma za zadanie zmniejszyć częstotliwość dotykania okolic twarzy w ciągu dnia – a to wszystko w trosce o zdrowie.

Maseczki przypominają nam o zaistniałej sytuacji

Obecna sytuacja jest pierwszą dotykającą cały świat w takiej skali od dłuższego czasu. Przez to trudno jest przyzwyczaić się i pamiętać o tym, by zachować dystans od innych, by nie mieć kontaktu z obcymi. Jednak maseczka zasłaniająca usta i nos może przypominać o tym, jakie warunki obecnie panują na świecie. Dzięki nim zdajemy sobie sprawę z tego, jak poważna sytuacja dotknęła nasze społeczeństwom, dzięki czemu będziemy pamiętać o innych obostrzeniach, które wprowadzane są przez rząd. To pomaga zachować bezpieczeństwo, a co więcej zadbać o swoje zdrowie.

Dodatkowo zdaniem wielu specjalistów maseczki mają również wpływ na psychikę człowieka. Obecna sytuacja może wywoływać strach u wielu osób. To co się dzieje jest nieznane, a to przeraża i sprawia, że pojawia się panika. Zdaniem psychologów noszenie maseczki może dać poczucie bezpieczeństwa i ochrony w tym wyjątkowym czasie. Dzięki nim można zachować zdrowy rozsądek i nie panikować przy każdym wyjściu z domu. Mimo tego, że zdania na temat tego, czy maseczki chronią przed koronawirusem, czy też nie są podzielone, to nadal wiele osób czuje się bezpieczniej i pewniej mając je na sobie w miejscach publicznych. Warto pamiętać, że nadmiar stresu może bardzo negatywnie wpływać na zdrowie, a w szczególności na pracę układu odpornościowego.

Kto powinien nosić maseczki?

Obecnie panuje obostrzenie, które nakazuje każdemu noszenie maseczki w miejscach publicznych. Dodatkowo każdy, kto ma objawy koronawurisa lub stwierdzone zakażenie powinien mieć maseczkę również w domu. Jakie objawy mogą wskazywać na zakażenie koronawirusem?

  • Kaszel
  • Duszności
  • Wysoka temperatura
  • Utrata węchu
  • Utrata smaku

Dodatkowo maseczki w domu powinny nosić osoby, które przebywają z zakażonymi lub opiekują się nimi.

Nie można jednak zapominać o tym, że wiele osób przechodzi koronawurisa bezobjawowo. Przez to nie można jednoznacznie stwierdzić, kto jest zakażony, ponieważ nawet osoby zakażone mogą czuć się dobrze i nie mieć żadnych objawów. Nie można więc mieć pewność, czy osoba, z którą mamy kontakt jest zakażona, czy zdrowa. To właśnie dlatego ważne jest, by w tym okresie nosić maseczkę, by zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa miedzy osobami, które przechodzą zakażenie bezobjawowo.

O czym należy pamiętać w czasie pandemii?

Oprócz noszenia maseczek, ważne jest również dbanie o higienę. Maseczki powinny być regularnie wymieniane lub prane. Konieczne jest również pamiętanie o dezynfekcjo dłoni. Doskonale do tego nadaje się mydło, a także środki do dezynfekcji. Dodatkową ochroną jest także noszenie rękawiczek w miejscach publicznych, szczególnie w sklepach.

Jak wybrać maseczkę ochronną?

Przy wyborze maseczki ochronnej konieczne jest sprawdzenie, czy jest ona wykonana z wysokiej jakości materiałów. Maseczka powinna być stworzona z materiałów, które są bezpieczne dla skóry, dzięki czemu ich noszenie nie będzie powodować dyskomfortu, czy pojawienia się alergii i podrażnienia na skórze. W ofercie naszego sklepu internetowego twojeobuwie.pl znajdują się maseczki ochronne stworzone z wysokiej jakości materiałów wyróżniających się miękkością i delikatnością. Sprawdzają się one dla każdego, nawet dla osób, które mają skórę delikatną i wrażliwą.

Po zakupie ważne jest to, by często prać maseczki, by oczyszczać je z zabrudzeń, a co więcej zmniejszyć ryzyko roznoszenia się wirusów i bakterii. Noszenie maseczki ochronnej wielorazowej bez jej regularnego prania zwiększa ryzyko zakażenia.

Jesteś już przekonany, że noszenie maseczek ochronnych ma sens i w obecnej sytuacji jest bardzo potrzebne? W takim razie koniecznie wybierz maseczkę odpowiednią dla siebie. Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego twojeobuwie.pl, gdzie znajdziesz maseczki ochronne w wielu kolorach i z przeróżnymi wzorami. Dzięki temu wybierzesz dla siebie model, w którym nie tylko poczujesz się bezpiecznie, ale co więcej nie zmniejszy się Twoja pewność siebie. Wybierz maseczki, które służyć Ci będą przez wiele tygodni, a nawet po wielu praniach nie stracą swojej jakości i koloru.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

pixel